Weet je nog niet wat je na jouw studie Communicatie wil gaan doen in het werkveld? Of vind je de veelzijdigheid van communicatie in het werkveld gewoonweg interessant? Tijdens de Nationale Dag van de Communicatie op 15 mei zullen verschillende sprekers komen vertellen over het thema 'Beeldvorming: Invloed, Identiteit & Impact'. De sprekers duiken in de vele manieren waarop beeldvorming van invloed is op marketing, gezondheidszorg, journalistiek en zelfs goede doelen.
Spreker 1: Lotte Besse, Online Brand Marketeer bij vanHaren
Hoe tover je een merk om in een online succesverhaal? Lotte Besse weet precies hoe dat moet. Zij komt ons vertellen hoe een merk zich kan verbinden aan haar online publiek. Als Online Brand Marketeer bij vanHaren is Lotte verantwoordelijk voor alles dat je te zien krijgt van het merk op haar digitale kanalen. Van hun eigen sociale mediakanalen tot samenwerkingen met influencers. Deze vormen van content worden steeds belangrijker voor vanHaren om haar publiek te inspireren en verrassen. Tijdens haar lezing zal Lotte inzicht geven in wat vanHaren de afgelopen jaren heeft gedaan om zichzelf te positioneren als een modern en relevant merk, en hoe deze ontwikkelingen passen bij de overkoepelende strategie.
Spreker 2: Genaud Molin, chef online redactie bij De Limburger
Wat zorgt bij een online krantenartikel voor de meeste clicks? Genaud Molin kan daar een hoop over vertellen. Als chef van de online redactie bij De Limburger is Genaud dagelijks bezig met het optimaliseren van nieuws voor het digitale tijdperk. Samen met zijn team vormt hij een van de eerste redacties ter wereld die experimenteert met een geavanceerd datasysteem dat exact meet welke foto’s en koppen het beste scoren bij het publiek. Tijdens zijn lezing laat Genaud zien hoe De Limburger met behulp van data keuzes maakt in beeld en taal, en hoe deze inzichten niet alleen de klikcijfers verbeteren, maar ook bijdragen aan journalistieke relevantie. Verwacht een blik achter de schermen van een redactie die continu balanceert tussen algoritmes en journalistieke inhoud – en ontdek hoe data en creativiteit elkaar kunnen versterken.
Spreker 3: Dr. Mark Vitullo, docent bij Tilburg University
Hoe kan het dat bepaalde woorden een verhaal beter over kunnen brengen dan anderen? Dr. Vitullo weet daar alles van. Als docent in retoriek, leert hij studenten over hoe je taal inzet om impact te maken. Of het nu gaat om een scherp opiniestuk of een meeslepend interview, dr. Vitullo laat zien hoe woorden kunnen overtuigen. Tijdens zijn sessie neemt dr. Vitullo je mee in de kunst van het schrijven met effect. Aan de hand van voorbeelden uit de journalistieke praktijk laat hij zien hoe retoriek niet alleen draait om mooie volzinnen, maar vooral om strategie, timing en authenticiteit. Want in een tijd waarin iedereen een stem heeft, wordt het steeds belangrijker om écht gehoord te worden.
Spreker 4: Arvid Bruinier & Martijn Planken, Happy Drinks & IkPas
Hoe overtuig je mensen om 30 dagen lang geen alcohol te drinken? Arvid Bruinier van Happy Drinks en Martijn Planken van IkPas weten precies hoe ze een verandering als deze teweeg kunnen brengen. Tijdens hun lezing zullen zij ingaan op de kracht van visuals en slimme communicatie in gezondheidscampagnes. Met steeds meer mensen die bewust worden van hun alcoholconsumptie, speelt hun campagne in op een groeiende trend. Arvid en Martijn zullen delen hoe zij aantrekkelijke alternatieven bieden en het narratief veranderen rondom een alcoholvrij leven.
Spreker 5: Ilse Beckers, Directeur van CliniClowns
Wat komt er allemaal kijken bij het besturen van een goed doel – zeker als je te maken krijgt met uitdagingen of zelfs een schandaal? En hoe kan een bezoekje van een CliniClown de ziekenhuiservaring van een kind volledig veranderen? Ilse Beckers weet er alles van. Als directeur van CliniClowns stuurt zij een organisatie aan die draait op emotie, vertrouwen en impact. Maar achter die vrolijke neuzen en kleurrijke pakken schuilt een wereld van strategische keuzes, communicatie en beeldvorming. Tijdens haar lezing geeft Ilse een uniek inkijkje in het reilen en zeilen achter de schermen van CliniClowns. Ze vertelt hoe beeldvorming een rol speelt in alles wat ze doen, van fondsenwerving tot crisiscommunicatie. Een inspirerend verhaal over leiderschap, kwetsbaarheid én de kracht van een goed verteld verhaal.
Ben je na het lezen over de sprekers net zo enthousiast om naar de Nationale Dag van de Communicatie te komen als wij? Voor maar €5 euro kan je bij deze interessante dag aanwezig zijn! De dag zal beginnen om 10:45 met een kopje koffie of thee en een praatje van onze voorzitter, Ella Malka. Tussen de sprekers door zal er een lunch voor jullie verzorgd worden, en we sluiten de dag af om 17:00 met een netwerkborrel, waar je de mogelijkheid krijgt om te netwerken met de sprekers en extra vragen te stellen. De Nationale Dag van de Communicatie vindt plaats op de campus van Tilburg Universiteit, een exacte locatie zal op een later tijdstip gecommuniceerd worden.